SÚ-Písek_2010-11

Název

Popis

Domácí nastoupili k jihočeskému derby v poněkud zdecimované sestavě, jen s dvěmi hráči na střídání. První dva útoky se obě mužstva zastřelovala a tak skóre nakonec otevřeli hosté ze sedmimetrového hodu. Sezimák po krátké chvíli vyrovnal a obdobně to vypadalo až do deváté minuty, kdy byl stav 3:3. Ve 12. minutě bylo již skóre 6:3 a pro domácí to vypadalo poměrně slibně a tento náskok drželi až do 23 minuty. O minutu později už ale hráli ve čtyřech a písečtí tak dostali šanci se dostat domácím na dostřel. Tu však nejen nevyužili, ale naopak domácí v oslabení ještě svůj náskok navýšili na rozdíl 4 branek (11:7). V této chvíli je třeba pochválit Radka Sedláčka v brance domácích, který v této fázi hry domácí ve vedení svými zákroky podržel. Ti však slibný náskok neudrželi a tak šli o poločase do kabin nakonec jen s dvoubrankovým náskokem. Druhou půli začali sezimovoústečtí dobře, když zvýšili na rozdíl tří branek, během dalších 4 minut bylo ale srovnáno (12:12). Domácí šli však znovu do vedení, které si dokázali udržet až do 19 minuty, kdy bylo opět srovnáno. Promarnili však stejně jako Písek přesilovku 6 na 4 (zhruba v třetině poločasu), ve které mohli soupeři výrazněji odskočit, opak byl ale pravdou. Následujících 7 minut bylo v režii, kdo z koho a oba týmy se tahaly o jednobrankové vedení. Za lepší konec však tahali hosté, kteří se dostali do dvoubrankového vedení, přestože zhruba minutu a půl před koncem nedali semimetrový hod a ani dva následné náskoky. Sezimák v poslední minutě z rychlé akce snížil na rozdíl jediné branky a vyrukoval na soupeře, hrajícího v poslední minutě v oslabení, s osobní obranou. Písek o míč asi 10 sekund před koncem přišel, domácí ještě vypracovali velmi slibnou akci se zakončením z levého křídla, kterou však v poslední sekundě promarnili, a tak si vítězství a body odváží soupeř z Písku. 21:22